Hiszpania

Real przeprowadzi hitowy transfer. „Całkowita pewność, że skończy w białej koszulce”

Real Madryt rozpoczął planowanie transferów po zakończeniu obecnego sezonu. Zdaniem dziennikarzy „Relevo” latem nowym zawodnikiem „Królewskich” zostanie Alphonso Davies.

Mimo, że aktualny sezon rozpoczął się stosunkowo niedawno, największe kluby w Europie już myślą o zimowych transferach. Niektóre ze swoimi planami wybiegają z kolei jeszcze dalej, bo aż do letniego okna transferowego po zakończeniu aktualnych rozgrywek. Jednym z takich klubów jest Real Madryt.

Według informacji dziennikarzy „Relevo”, w letnim oknie transferowym w 2024 roku nowym piłkarzem „Królewskich” zostanie Alphonso Davies. „W jego przypadku jest całkowita pewność, że 2024 rok zakończy w białej koszulce” – czytamy.

22-latek aktualnie jest piłkarzem Bayernu Monachium. W tym sezonie rozegrał w jego barwach 14 spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których zaliczył trzy asysty. Portal Transfermarkt szacuje jego wartość na 70 mln euro, ale w kontekście ewentualnego transfero do Realu mówi się o nieco mniejszej kwocie – 50 mln euro.