Transfery

Atrakcyjna klauzula w kontrakcie Guirassy’ego. Napastnik może odejść ze Stuttgartu za bezcen

Fot. VfB Stuttgart

Serhou Guirassy to objawienie tego sezonu Bundesligi. Jak ujawnił Fabrizio Romano, w kontrakcie piłkarza Stuttgartu znajduje się bardzo niska klauzula odstępnego.

Na początku września ubiegłego roku VfB Stuttgart postanowił ściągnąć Serhou Guirassy’ego ze Stade Rennes na zasadzie rocznego wypożyczenia. Gwinejczyk odwdzięczył się „Die Schwaben” czternastoma golami, a jeden z nich padł w meczu barażowym przeciwko Hamburgowi. Po sezonie niemiecki klub wykupił napastnika za dziewięć milionów euro.

Chociaż mamy dopiero końcówkę października, to Guirassy pobił już swój wynik z poprzedniej kampanii ligowej. Gwinejski zawodnik jest w niesamowitej formie, a jego osiągi strzeleckie dorównują tym, jakie osiągał Robert Lewandowski, kiedy bił rekord Gerda Muellera. Po ośmiu meczach Bundesligi wychowanek Stade Lavallois ma na swoim koncie czternaście trafień.

Ze względu na swoją kapitalną dyspozycję Guirassy przyciągnął zainteresowanie ze strony najbogatszych klubów w Europie. Co więcej, w jego umowie ze Stuttgartem znajduje się bardzo atrakcyjna klauzula odstępnego. Zdaniem Fabrizio Romano Gwinejczyk w ciągu dwóch najbliższych okien transferowych może odejść do innej drużyny za zaledwie 17,5 miliona euro. Sam zawodnik zamierza jednak pozostać w aktualnym zespole co najmniej do końca sezonu.

W ostatnim meczu ligowym przeciwko Unionowi Berlin Guirassy doznał niegroźnej kontuzji mięśniowej. Lekarze Stuttgartu zakładają, że jego przerwa w grze potrwa około trzy tygodnie.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.