Ekstraklasa

Erik Exposito trafi do Rakowa Częstochowa? Jacek Magiera przekazał ostateczną decyzję Śląska Wrocław

Fot. Paweł Jerzmanowski

Śląsk Wrocław podjął ostateczną decyzję ws. sprzedaży Erika Exposito podczas zimowego okna transferowego. Hiszpan zostanie w klubie, nawet jeśli będzie się to wiązało z utraceniem go za darmo po zakończeniu sezonu.

W ubiegłym sezonie Śląsk Wrocław do samego końca walczył o utrzymanie w Ekstraklasie. Erik Exposito natomiast miał problemy z nadwagą do tego stopnia, że Jacek Magiera zakazał mu występowania w pierwszej drużynie. Rozpoczęta niedawno kampania ligowa odwróciła sytuację o 180 stopni.

Po dwunastu rozegranych meczach „Wojskowi” są sensacyjnym liderem polskiej elity. Fantastyczną formę prezentuje również sam Exposito, który został mianowany nowym kapitanem drużyny. W dotychczasowych spotkaniach Hiszpan strzelił jedenaście goli i zanotował trzy asysty.

Od kilku tygodni w mediach toczą się dywagacje na temat wychowanka Malagi. Pozyskaniem napastnika zainteresowany był Raków Częstochowa, jednak wszystkie oferty zostały odrzucone przez Śląsk Wrocław. Mistrzowie Ekstraklasy zamierzali przedstawić kolejną propozycję podczas letniego okna transferowego. Jacek Magiera wykluczył jednak taką ewentualność.

Nie zamierzamy sprzedawać Erika w okienku zimowym, czyli zostanie z nami do końca sezonu. To obopólna korzyść, nawet jak Erik odejdzie po sezonie na wolnym transferze. Gdyby tak było, chciałbym, żeby zrobił to jako król strzelców, żeby mógł wybierać to, czego chcewyznał Magiera w rozmowie z „TVP Sport”.

Gdybyśmy chcieli go sprzedać zimą, więcej możemy stracić niż zyskać. W stosunku do niego jestem szczery. Rozmawiałem z nim wiele razy i mówię mu prosto w twarz, co myślę o pewnych kwestiach dodał trener Śląska.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.