Ligi zagraniczne

Media: Już nie tylko Szachtar. Papszun znalazł się na celowniku kolejnego znanego klubu

Fot. Paweł Jerzmanowski

W ostatnich dniach w mediach pojawia się coraz więcej informacji na temat powrotu Marka Papszuna na ławkę trenerską. Sytuację byłego szkoleniowca Rakowa Częstochowa monitoruje Dynamo Kijów.

Wraz z końcem minionego sezonu Marek Papszun przestał pełnić funkcję trenera Rakowa Częstochowa. 49-latek wygrał wówczas upragnione mistrzostwo Polski z „Medalikami”. Jego obowiązki przejął dotychczasowy asystent, Dawid Szwarga.

Od tamtej pory Papszun łączony był z wieloma klubami. W mediach pojawiał się kierunek Izraelski czy przenosiny do Bordeaux. Ostatecznie jednak menadżer podjął pracę w stacji telewizyjnej Canal+Sport.

We wrześniu były trener Rakowa Częstochowa był również kandydatem do objęcia reprezentacji Polski. Pomimo bezpośrednich rozmów z Cezarym Kuleszą Papszun ponownie musiał obejść się smakiem. Prezes PZPN-u postawił bowiem na Michała Probierza.

Kolejne plotki na temat przyszłości triumfatora Ekstraklasy pojawiły się w ostatnich dniach. Drużyny zainteresowane współpracą z Papszunem to rzekomo reprezentacja Czech oraz Szachtar Donieck. W tym gronie pojawił się kolejny zespół.

Jak twierdzi ekspert od ukraińskiego futbolu, Piotr Słonka (znany szerzej pod pseudonimem BuckarooBanzai), zatrudnienie Papszuna rozważa również Dynamo Kijów. Stołeczny klub zajmuje aktualnie szóste miejsce w tabeli Premier Lihi.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.