Ligi zagraniczne

Lionel Messi ocenił transfer Cristiano Ronaldo. Piękne słowa Argentyńczyka

Lionel Messi, PSG
Screen: YouTube/PSG – Paris Saint-Germain

Lionel Messi udzielił wywiadu, w którym zabrał głos na temat między innymi aklimatyzacji we Francji. Piłkarz Paris Saint-Germain w rozmowie z redaktorami dziennika „Marca” wypowiedział się również w sprawie powrotu Cristiano Ronaldo do Manchesteru United.

Argentyńczyk w trakcie letniego okna transferowego po kilkunastu latach opuścił szeregi „Blaugrany”. Według informacji przekazanych przez klubowych działaczy zatrzymanie 6-krotnego zdobywcy Złotej Piłki nie było możliwe. Przyczyną takiego stanu rzeczy miały być problemy finansowe „Dumy Katalonii” oraz zasady ligi hiszpańskiej (chodzi o zmieszczenie się w limicie płacowym).

Aklimatyzacja przebiega dobrze

Messi przyjął ofertę wicemistrzów Francji. Do tej pory w trykocie PSG rozegrał 9 meczów. Zdobył w nich 4 bramki. Po kilku miesiącach od transferu 34-latek zabrał głos na temat tego, jak przebiega aklimatyzacja w Paryżu. W rozmowie z redaktorami dziennika „Marca” przyznał, że zarówno on, jak i jego bliscy czują się coraz lepiej w nowym otoczeniu.

– Czuję się tutaj już bardzo dobrze. Zaaklimatyzowaliśmy się na dobre, gdy mogliśmy wejść do naszego nowego domu, dzieci również zaczęły już naukę w szkole. Było trochę podróży, które utrudniały cały proces, ale w końcu czujemy się jak w domu – rozpoczął.

– Dzieci o wiele łatwiej poradziły sobie z językiem francuskim, niż się spodziewaliśmy. Zastanawialiśmy się, czy nie będzie dla nich zbyt trudno, ale szybko się zaadaptowały i przyzwyczaiły do nowych realiów. Chodzą do szkoły, szybko poznają język, dobrze się uczą. To dodaje nam spokoju ducha – przyznał.

„Zaadoptował się w imponujący sposób”

W trakcie wywiadu Messi wypowiedział się także na temat transferu Cristiano Ronaldo do Manchesteru United. Przyznał, że jest pod wrażeniem stylu, w jakim Portugalczyk wrócił do zespołu „Czerwonych Diabłów”.

– Manchester United ma silny zespół. Cristiano znał już ten klub, ale grał w nim na zupełnie innym etapie, a mimo to zaadaptował się w imponujący sposób. Od początku zaczął strzelać gole. W Premier League nie jest o to łatwo, liga jest trudna i wyrównana. Czy tęsknię za naszymi pojedynkami? Minęło od nich już sporo czasu. Indywidualnie i zespołowo walczyliśmy o te same cele. To była piękna rywalizacja zarówno dla nas, jak i kibiców, wszyscy się nią zachwycali. Te piękne wspomnienia zapiszą się w historii futbolu – podsumował.

Ronaldo w sezonie 2021/22 rozegrał 14 spotkań. Strzelił 9 goli, a także zanotował 2 asysty.

Źródło: Marca

Grafika: Cristiano Ronaldo (zrzut ekranu: YouTube/Manchester United), Lionel Messi (zrzut ekranu: YouTube/PSG – Paris Saint-Germain)
Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.