Anglia Ligi zagraniczne

Kane wydał specjalne oświadczenie. Anglik odniósł się do zarzutów prasy

Fot. Screen // YouTube / Sky Sports

Od jakiegoś czasu wiele mówi się o odejściu Harry’ego Kane’a z Tottenhamu. Media spekulowały nawet, że Anglik chce wymusić transfer i nie pojawia się na treningach. Jednak sam zawodnik zdementował to w oficjalnym oświadczeniu.

W maju tego roku napastnik reprezentacji Anglii miał poinformować klub z Londynu, że chce odejść. Główną motywacją do zmiany otoczenia ma być brak jakichkolwiek trofeów, zdobywanych przez Tottenham. Najbliżej zatrudnienia napastnika wydaje się Manchester City, który za wszelką cenę próbuje sprowadzić do siebie zawodnika na pozycje numer dziewięć.

W ostatnim czasie „Sky Sports” poinformowało, że Kane nie zjawił się na obozie przygotowawczym, który rozpoczął się drugiego sierpnia. Takie zachowanie miało wymusić transfer do „The Citizens”. Jednak sam zainteresowany w oficjalnym oświadczeniu zdementował te doniesienia.

„Minęło prawie dziesięć lat, odkąd zadebiutowałem w Tottenhamie. Przez każdy z tych lat wy – fani – okazywaliście mi pełne wsparcie i miłość.

Dlatego boli czytanie niektórych komentarzy, które pojawiły się w tym tygodniu, kwestionujących.

Chociaż nie będę wchodzić w szczegóły tej sytuacji, chcę wyjaśnić, że nigdy nie odmówiłem i nigdy nie odmówię trenowania. Wrócę do klubu jutro zgodnie z planem.

Nie zrobiłbym niczego, co mogłoby narazić na szwank relacje, jakie mam z fanami, którzy dawali mi tak niezachwiane wsparcie podczas mojego pobytu w klubie. Tak było zawsze i tak jest dzisiaj.

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713