Kadra

Michał Probierz zapowiada wielkie zmiany w drużynie narodowej. „To jedyna droga tej reprezentacji”

Fot. Paweł Jerzmanowski

Podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego Delegatów PZPN Michał Probierz przedstawił swoją wizję zmian w reprezentacji Polski. Nowy selekcjoner zamierza znacząco odmłodzić drużynę narodową.

W październiku reprezentacja Polski rozegrała kolejne mecze w eliminacjach mistrzostw Europy 2024. Biało-czerwoni najpierw pokonali Wyspy Owcze, a następnie zremisowali z Mołdawią. Wynik uzyskany na Stadionie Narodowym ponownie skomplikował kwestię bezpośredniego awansu na EURO.

Było to również pierwsze zgrupowanie poprowadzone przez Michała Probierza. Pod koniec września polski trener zastąpił Fernando Santosa na stanowisku selekcjonera polskiej kadry. Nowy opiekun reprezentacji od początku postawił na młodzież. W spotkaniach z Wyspami Owczymi oraz Mołdawią zadebiutowało aż czterech zawodników – Patryk Peda, Patryk Dziczek, Jakub Piotrowski i Filip Marchwiński.

I właśnie taką drogę budowania reprezentacji Polski zamierza obrać Probierz w najbliższych miesiącach. Podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego Delegatów PZPN selekcjoner zapowiedział odmładzanie kadry. Trener zdaje sobie sprawę z trudów, jakie przyniesie taka decyzja, jest to jednak nieuniknione.

Wprowadzamy wielu młodych piłkarzy. Z Wyspami Owczymi i Mołdawią było czterech debiutantów. W końcówce meczu z Mołdawią mieliśmy na boisku trzech piłkarzy z rocznika 2002. To jedyna droga tej reprezentacji, żeby zmienić część zawodników, część pokolenia. Chcemy, aby wszyscy byli zadowoleni z przyjazdu na zgrupowania reprezentacji. Bardzo liczymy na tych graczy (zapis: Polskie Radio 24) – mówił Probierz.

Ten proces na pewno wymaga trudnych decyzji. Już kilka z nich, podjętych na początku przez nas jako sztab, było trudnych, ale one wciąż będą takie. Pozostaniemy konsekwentni w tym działaniuzapewnia.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.