Włochy

Kolejne gwiazdy reprezentacji Włoch zamieszane w aferę bukmacherską. Wielki skandal w Italii

Fabrizio Corona ujawnił nazwiska kolejnych włoskich piłkarzy, którzy uczestniczą w aferze bukmacherskiej. Do Nicolo Fagiolego dołączyli Sandro Tonali oraz Nicolo Zaniolo.

W ostatnich dniach na światło dzienne wyszła afera związana z młodym piłkarzem Juventusu, Nicolo Fagiolim. Pomocnik „Starej Damy” podejrzany jest o obstawianie meczów u bukmachera. Prokuratura prowadzi dochodzenie w tej sprawie. Jeśli 22-latek zostanie uznany winnym, wówczas czeka go długie zawieszenie.

Jak się okazuje, nie tylko graczowi klubu ze stolicy Piemontu mogą zostać postawione zarzuty. Jak ujawnił Fabrizio Corona, kłopoty czekają również dwóch innych zawodników reprezentacji Włoch. Tym razem padło na Sandro Tonalego oraz Nicolo Zaniolo.

Obaj przedstawiciele „Azzurrich” występują aktualnie w Premier League. Tonali miał obstawiać mecze nie tylko innych drużyn, ale także swojej. Jego wybór padał jednak tylko na spotkania, w których sam nie brał udziału. Pomocnik Newcastle United nie sprzedawał zakładów – podobnie jak Zaniolo i Fagioli jest uzależniony od hazardu.

W ostatnim czasie „bohaterem” głośnego skandalu hazardowego był Ivan Toney z Brentford. Anglik przyznał się do złamania przepisów w 232 sytuacjach. FA zawiesiło go na osiem miesięcy.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.