Kadra

Agent Świderskiego zapowiada zimowy transfer z udziałem napastnika. „Karol zatęsknił za Europą”

Fot. Paweł Jerzmanowski

Kwestia przyszłości Karola Świderskiego jest jasna – piłkarz będzie chciał opuścić MLS przy najbliższej możliwej okazji. Agent reprezentanta Polski wprost mówi o powrocie do Europy zimą.

Karol Świderski trafił do Charlotte FC na początku 2022 roku. Od tamtej pory Polak jest czołową postacią klubu z Karoliny Północnej. Wychowanek Rawii Rawicz w 67 meczach strzelił 25 bramek i zanotował 12 asyst.

26-latek zamierza niebawem wrócić do Europy, o czym wspominał już latem. Przed rozpoczęciem aktualnej kampanii ligowej w MLS polski zawodnik wzbudził zainteresowanie m.in. włoskiego Lazio. We wrześniu natomiast Świderski był bardzo bliski przenosin do ligi duńskiej.

Mariusz Piekarski, agent reprezentanta Polski, wyznał, że Charlotte FC otrzymało świetną ofertę od FC Midtjylland. Transfer nie mógł zostać jednak sfinalizowany, bowiem „Wilki” nie zakwalifikowały się do Ligi Konferencji Europy. W decydującym meczu lepsza okazała się Legia Warszawa.

Drużyna z „The Queen City” rozegra jeszcze co najmniej dwa mecze w tym sezonie MLS. Jeśli Charlotte FC wyjdzie zwycięsko z podwójnej rywalizacji z Interem Miami, wówczas najprawdopodobniej zakwalifikuje się do fazy play-off. Niezależnie od najbliższych wyników, Świderski w styczniu postara się o przeprowadzkę na kontynent europejski.

Można powiedzieć, że Karol zatęsknił za Europą. Zobaczymy, co się wydarzy, ale postaramy się wykonać w zimowym oknie transferowym jakiś ciekawy ruch. Zima zawsze jest trudniejszym momentem na takie zmiany, bo kluby w większości mają kompletne kadry, ale z drugiej strony na korzyść Karola przemawia fakt, że w każdym klubie, w którym grał, zawsze utrzymywał średnią bramek na wysokim poziomiemówił Piekarski w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.