Włochy

Były trener Ronaldo zdradza sekret formy! „Stosuje metodę, którą pokazałem mu w Realu”

grafika: własne/Krótka Piłka

Cristiano Ronaldo skończył już 36 lat, a mimo to nadal utrzymuje się w wielkiej formie. Jego były trener Giovanni Mauri nie ma wątpliwości, że Portugalczyk jest w stanie grać jeszcze kilka lat na podobnym poziomie. Zdradził również klucz do sukcesu napastnika

Giovanni Mauri miał okazję współpracować z Cristano Ronaldo w czasie, gdy ten jeszcze reprezentował barwy Realu Madryt, a szkoleniowcem był Carlo Ancelotti. Włoski trener przygotowania fizycznego wyjawił w czym tkwi sekret „długowieczności” Portugalczyka.

Mimo 36 lat na karku Ronaldo imponuje strzelecką formą. W obecnej kampanii w 16 spotkaniach zdobył aż 15 bramek notując przy tym dwie asysty. Według Mauriego taki stan rzeczy może potrwać jeszcze kilka sezonów.

– Kiedy przybył do Włoch, powiedziałem, że jest zawodnikiem wykraczającym poza wszelkie normy. Zadomowił się tu i nadal strzela gole – powiedział Mauri. Nadal stosuje metodę, którą pokazaliśmy mu Realu Madryt. Odpoczynek jest w niej jedną z podstawowych części treningu. To nie tylko sen. Odpoczynek nie jest tylko pasywny, ale składa się z określonych ćwiczeń, które mają na celu osiągnięcie dobrego samopoczucia mięśni, umysłu i stawów – dodał.

Pracowałem z wieloma piłkarzami po czterdziestce, Paolo Maldinim, Alessandro Costacurtą. Kiedy pracowałem w PSG, byłem pewien, że Zlatan Ibrahimović będzie grał do czterdziestki. Wszyscy to sportowcy, którzy mimo swojej siły mają dużą elastyczność. Z Cristiano Ronaldo jest tak samo – zakończył.

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713