Reklama
Anglia

Wayne Rooney niebawem obejmie nowy klub. Anglik będzie trenował polskiego piłkarza

Fot. Screen/ YouTube/ Derby County

Pod koniec tygodnia Wayne Rooney ogłosił swoje odejście z D.C. United. Kolejnym klubem byłego napastnika będzie Birmingham City.

Pomimo zwycięstwa w meczu z New York City D.C. United straciło szanse na udział w fazie play-off tego sezonu MLS. W takich okolicznościach swoje rozstanie ze stołeczną drużyną ogłosił Wayne Rooney. Anglik pełnił funkcję szkoleniowca „Black & Red” od lipca ubiegłego roku.

Nadszedł właściwy moment. Zrobiłem wszystko, co mogłem, aby wprowadzić klub do fazy play-off. Nie chodzi o jakieś pojedyncze wydarzenie. Chodzi o odpowiedni timing. Nie wiem, co czeka mnie w przyszłości. Widziałem sporo doniesień w mediach. Wracam do Anglii i nie mam nic dogadanego mówił Rooney.

Pomimo swoich zapewnień, były piłkarz m.in. Manchesteru United nie pozostanie długo na bezrobociu. W ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin Rooney ma zostać nowym trenerem Birmingham City. W poniedziałek „Blues” rozstali się ze swoim dotychczasowym menadżerem, Johnem Eustace’m.

W Birmingham City Rooney spotka się ponownie z Krystianem Bielikiem. W przeszłości panowie współpracowali ze sobą w Derby County. Obaj opuścili zespół „Baranów” w 2022 roku.

Reklama
Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej