Kadra

Michał Probierz wytłumaczył powołanie dla Patryka Pedy. Selekcjoner wychwala piłkarza z Serie C

Fot. Screen/ YouTube/ Łączy nas piłka

Kilka dni temu Michał Probierz ogłosił listę powołań na październikowe zgrupowanie kadry. Wśród nominowanych zawodników znalazł się Patryk Peda. Podczas konferencji prasowej selekcjoner wytłumaczył swój wybór.

Reprezentacja Polski rozpoczyna swoje pierwsze zgrupowanie po zwolnieniu Fernando Santosa. Biało-czerwoni w październiku zmierzą się z Wyspami Owczymi oraz Mołdawią. Michał Probierz postanowił wprowadzić do drużyny narodowej absolutnego debiutanta.

Powołanie do kadry otrzymał bowiem Patryk Peda. Defensor ma za sobą już dwa sezony na poziomie Serie B. Pod koniec letniego okna transferowego 21-latek został wykupiony przez Palermo i natychmiast wypożyczony z powrotem do SPAL.

„Biancazzurri” aktualnie rozgrywają swoje mecze na poziomie Serie C. Dlatego właśnie nominacja dla Pedy wzbudziła tyle zainteresowania wśród mediów oraz kibiców. Podczas konferencji prasowej Probierz wytłumaczył swój wybór.

On grał u mnie we wszystkich meczach U-21 regularnie, akurat z jego formy, zachowania, cech, które ma byłem bardzo zadowolony. Potrafił wnieść bardzo dużo do całego bloku defensywnego, jest zawodnikiem bardzo kreatywnym, który potrafi też wprowadzić piłkę, przy okazji jest agresywny i na swój wiek bardzo doświadczonymówił Probierz.

Czasami losy życiowe zawodników powodują, że jeden czy drugi klub nie chce zawodnika gdzieś puścić. Miał odejść już wcześniej, ale takie są losy piłkarzy. Czasami tak bywa, że powołuje się z niższej ligi, ale to na pewno jest zawodnik, który był reprezentantem kraju od dłuższego czasu, dlatego zdecydowałem się na jego powołanieuzasadnił selekcjoner.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.