Kadra

To dlatego Michał Probierz nie powołał Jana Bednarka. Wymowne słowa selekcjonera kadry

Fot. Paweł Jerzmanowski

Na rozpoczętym w poniedziałek zgrupowaniu reprezentacji Polski zabrakło Jana Bednarka. Michał Probierz wyjaśnił, dlaczego podstawowy dotychczas defensor kadry nie otrzymał powołania.

W ostatnich latach Jan Bednarek był podstawowym środkowym obrońcą reprezentacji Polski. Piłkarz Southampton pojechał wraz z drużyną narodową na dwa turnieje o mistrzostwo świata oraz EURO 2020. Defensor dotychczas wystąpił 52 razy w biało-czerwonych barwach.

Ostatnie miesiące nie były łatwe dla 27-latka. Bednarek znacznie obniżył loty, a dodatkowo jego klub spadł z Premier League. Polak pozostał w zespole „Świętych” i wraz z nim walczy o powrót do angielskiej elity.

Słabsza forma Bednarka przekładała się również na jego grę w kadrze. Od dłuższego czasu były zawodnik m.in. Lecha Poznań nie był pewnym elementem linii defensywnej. Michał Probierz postanowił zrezygnować z „Bediego” podczas swojego pierwszego zgrupowania.

Każdy selekcjoner ma prawo do wyboru swoich zawodników. Akurat postawiliśmy na tę grupę ludzi, którą powołaliśmy. Rozmawiałem z nim, szanuję każdego zawodnika, dlatego nie jest powiedziane, że jest skreślony. Czytam bardzo często, że on jest „kozłem ofiarnym”, ale nie jestwytłumaczył Probierz podczas konferencji prasowej.

Po prostu na dzisiaj postawiliśmy na taką grupę ludzi, która wierzy, że zdobędzie sześć punktów w następnych dwóch spotkaniach. Trzeba też pamiętać, że tych zawodników jest dużo więcej, których obserwujemy. No i nie zadowolimy wszystkich. Chcemy powołać tych, którzy mają nas prowadzić do zwycięskich meczów dodał.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.