Kadra Polacy za granicą Włochy

Syn Maradony zachwycony Piotrem Zielińskim. „Będzie najlepszy w Europie”

Fot. Własne / Paweł Jerzmanowski

Tylko Kevin De Bruyne jest tak dobry, może nawet trochę lepszy – w rozmowie z portalem Sportowe Fakty WP powiedział Diego Maradona junior. Syn legendarnego Diego Maradony wypowiedział się w ten sposób na temat Piotra Zielińskiego.

90 miknut z Węgrami (3:3), 73 minuty z Andorą (3:0) i 86 minut z Anglią (1:2) – tyle czasu Piotr Zieliński przebywał na boisku w ostatnich meczach reprezentacji Polski. Meczach, w których nie zachwycił i ponownie nie spełnił oczekiwań. O ile jednak Zieliński w kadrze zawodzi, o tyle w klubie prezentuje się bardzo dobrze.

Syn Maradony zachwycony Piotrem Zielińskim. „Będzie najlepszy w Europie”

Włoscy kibice i eksperci często chwalą Zielińskiego, a pod wrażeniem jego umiejętności jest syn legendarnego Diego Maradony. – Zieliński jest jednym z moich ulubionych piłkarzy. Jako były gracz i kibic Napoli bardzo się cieszę, że mamy kogoś tak zdolnego u siebie – przyznał Diego Maradona junior w rozmowie z Piotrem Koźmińskim z portalu Sportowe Fakty WP.

I dodał: Gdy patrzymy na ten sektor boiska, w którym występuje Zieliński, to według mnie w Europie tylko Kevin de Bruyne jest jeszcze tak dobry, może nawet trochę lepszy. Tylko że Zieliński jest młodszy od Belga, wciąż się rozwija, dojrzewa, więc nie mam wątpliwości, że któregoś dnia będę mógł już bez wątpliwości powiedzieć: tak, Piotr Zieliński na swojej pozycji jest najlepszy w Europie.

Zieliński w tym sezonie rozegrał 36 meczów we wszystkich rozgrywkach klubowych, strzelając w nich 8 goli i zaliczając 8 asyst. Najbliższą okazję do zaprezentowania swoich umiejętności będzie miał w sobotę, kiedy Napoli zagra u siebie z Crotone.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.