Reklama
Kadra

Największy kontrakt dla polskiego trenera w historii. Wiadomo, ile Nawałka będzie zarabiał w kadrze

Fot. Własne / Paweł Jerzmanowski

Już w poniedziałek Adam Nawałka ma zostać ogłoszony nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Przy okazji wypłynęła informacja, ile 63-latek będzie zarabiał po powrocie do pracy z kadrą narodową.

Prezentacja Nawałki ma odbyć się na początku tygodnia na PGE Narodowym. Jak poinformował Piotr Koźmiński z portalu „WP Sportowe Fakty” ten ruch jest już definitywnie zaklepany, a oficjalne ogłoszenie powrotu 63-letniego trenera do reprezentacji Polski jest tylko kwestią czasu.

W 2013 roku PZPN zaproponował Nawałce pensję w wysokości 80 tysięcy złotych miesięcznie. Jego gaża wzrosła po bardzo udanym Euro 2016, gdzie „Biało-Czerwoni” dotarli do ćwierćfinału. Od tamtego momentu zarabiał już 130 tysięcy złotych miesięcznie.

Adam Godlewski z portalu „Sportowy24” zdradził, ile były szkoleniowiec Lecha Poznań będzie inkasował po zaakceptowaniu oferty Cezarego Kuleszy. Okazuje się, że Nawałka może liczyć na sporą podwyżkę, bowiem od teraz jego pensja wyniesie 200 tysięcy złotych miesięcznie.

Jest to kwota i tak niższa od tej, jaką miesięcznie zgarniał Paulo Sousa. Portugalczyk mógł pochwalić się zarobkami w okolicach 300 tysięcy złotych miesięcznie. Mimo to kontrakt Nawałki będzie rekordowy, bowiem żaden polski trener nie zarabiał aż tyle za bycie selekcjonerem reprezentacji Polski.

63-latek będzie prowadził kadrę narodową maksymalnie do grudnia tego roku. Cezary Kulesza postanowił, że po mistrzostwach świata w Katarze poszuka nowego trenera, który będzie walczył o Euro 2024.

Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej