Włochy

Wielkie problemy Sousy w Salernitanie. Były selekcjoner reprezentacji Polski może stracić posadę

Paulo Sousa
Fot. Krótka Piłka/Paweł Jerzmanowski

Salernitana to jedna z zaledwie trzech drużyn, które nie odniosły jeszcze zwycięstwa w bieżącym sezonie Serie A. Paulo Sousa w sobotę otrzyma ostatnią szansę na uratowanie swojej posady.

Paulo Sousa został trenerem Salernitany w połowie lutego. Portugalczyk stanął wówczas przed arcytrudną misją – utrzymać klub w Serie A. Dzięki fantastycznej serii bez porażki „Bordowi” pozostali we włoskiej elicie.

W minionym sezonie Sousa poprowadził Salernitanę w szesnastu meczach. Drużyna z Salerno dała się pokonać w zaledwie trzech z nich. „Koniki Morskie” uzyskały przewagę aż jedenastu punktów nad strefą spadkową.

Po zakończeniu kampanii ligowej 2022/2023 były selekcjoner reprezentacji Polski przymierzany był do objęcia Napoli. Po zdobyciu mistrzostwa zespół opuścił Luciano Spalletti. Ostatecznie następcą Włocha został Rudi Garcia.

Z niedawnej formy Salernitany nie zostało już jednak nic. Po sześciu kolejkach nowego sezonu Serie A podopieczni Sousy mają na swoim koncie zaledwie trzy punkty. Zdaniem portalu TuttoMercatoWeb Portugalczyk o swoją posadę zagra w najbliższym meczu z Interem Mediolan. W przypadku porażki czeka go zwolnienie.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.