Kadra

Emery nie zgadza się z krytyką w kierunku Krychowiaka. „Należy mu się ogromy szacunek od kibiców”

Grzegorz Krychowiak
Fot. Krótka Piłka/Paweł Jerzmanowski

Na początku tygodnia Grzegorz Krychowiak zrezygnował z gry w reprezentacji Polski, o co apelowało wielu kibiców. Zdaniem Unaia Emery’ego krytyka w kierunku pomocnika jest zupełnie nieuzasadniona.

We wrześniu Grzegorz Krychowiak został powołany do reprezentacji Polski po raz pierwszy od mistrzostw świata w Katarze. Piłkarz Abha Club wystąpił w meczach z Wyspami Owczymi oraz Albanią, osiągając magiczną barierę stu meczów w drużynie narodowej.

Po zmianie na stanowisku selekcjonera pomocnik postanowił zrezygnować z dalszej gry w kadrze. O swojej decyzji poinformował poprzez media społecznościowe. Jego ruch odbił się szerokim echem wśród kibiców oraz ekspertów.

W ostatnim czasie Krychowiak był krytykowany za swoją formę. Zdaniem Unaia Emery’ego, byłego trenera Polaka w Sevilli i Paris Saint-Germain, należy mu się jednak duży szacunek. Szkoleniowiec Aston Villi pochwalił również 33-latka za jego profesjonalizm.

Powiem tak: za rozegranie stu meczów w reprezentacji Polski Krychowiakowi należy się szacunek. Ogromny szacunek ze strony kibiców. Bo on naprawdę na to zasłużyłmówił Emery w rozmowie z Piotrem Koźmińskim.

Krychowiak to wielki profesjonalista. Pamiętam, że zawsze był bardzo chętny do treningów, do pracy nad sobą, do tego, żeby cały czas się rozwijać, być coraz lepszym piłkarzem. Nigdy nie sprawiał żadnych problemów, a wręcz przeciwnie. A poza futbolem, to głównie interesował go odpoczynek z jego kobietą, regeneracja. To też pokazuje jak bardzo dbał o karierę, o detale. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jeśli chodzi o pobyt w Sevilii to był jednym z najważniejszych piłkarzy w naszej linii pomocyrozpływał się Hiszpan.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.