Anglia Francja Hiszpania Niemcy Włochy

Oto najlepiej zarabiający piłkarze na świecie. Czołówka mocno odjechała reszcie

Radio Times ujawniło TOP10 najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie. Na pierwszych dwóch miejscach znaleźli się Leo Messi i Cristiano Ronaldo, którzy zdecydowanie odjechali reszcie stawki.

Zdaniem źródeł radia (które powołuje się m.in. na L’Equipe czy Forbes) Leo Messi jest obecnie najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie. Ich zdaniem sześciokrotny zdobywca Złotej Piłki w stolicy Francji może liczyć na zarobki rzędu 960 tysięcy funtów tygodniowo. Nieco mniej zarabia od niego Cristiano Ronaldo. Na konto Portugalczyka trafia ok. 900 tysięcy funtów tygodniowo.

Tak jak różnica między pierwszym, a drugim miejscem jest niewielka, bo raptem 60 tysięcy funtów, tak następny na tej liście Neymar, zarabia już wyraźnie mniej niż wspomniana wcześniej dwójka. Kolega klubowy Messiego w PSG zarabia ok. 606 tysięcy funtów.

Na końcu zestawienia TOP10 radia znalazł się także Robert Lewandowski, który w Bayernie zarabia „zaledwie” 350 tysięcy funtów tygodniowo.

Radio podaje, że kwoty, które znalazły się w zestawieniu, to jedynie czysta pensja, która jest zapisana w kontrakcie. Nie obejmuje ona różnych bonusów, dodatków oraz najróżniejszych umów sponsorskich, które podpisują zawodnicy.

TOP10 najlepiej zarabiających piłkarzy wg. Radia Times (podane zarobki będą w funtach brytyjskich oraz będą to zarobki tygodniowe)

  1. Leo Messi (PSG) – 960 tysięcy
  2. Cristiano Ronaldo (Juventus) – 900 tysięcy
  3. Neymar (PSG) – 606 tysięcy
  4. Luis Suarez (Atletico) – 575 tysięcy
  5. Antoine Griezmann (FC Barcelona) – 575 tysięcy
  6. Gareth Bale (Real Madryt) – 500 tysięcy
  7. Kylian Mbappe (PSG) – 410 tysięcy
  8. Kevin de Bruyne (Manchester City) – 385 tysięcy
  9. David de Gea (Manchester United) – 375 tysięcy
  10. Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – 350 tysięcy
Redaktor naczelny krotkapilka.com.pl. Wcześniej m.in. Sport.pl, polskapilka24.net. Piłka nożna w wydaniu krajowym oraz zagranicznym. Fan największych klubów oraz tych niedocenionych.