Kadra

Gigantyczny spadek wartości rynkowej Krzysztofa Piątka. Po dawnym blasku nie zostało już nic

Krzysztof Piątek
Fot. Paweł Jerzmanowski

Portal Transfermarkt, zajmujący się określaniem wartości rynkowej piłkarzy, zaktualizował tę wartość dla Krzysztofa Piątka. Polak po raz ostatni był tak nisko wyceniany prawie pięć lat temu.

W ostatnim czasie kariera Krzysztofa Piątka znajduje się na równi pochyłej. Piłkarz niegdyś robiący furorę w Serie A oraz reprezentacji Polski aktualnie znajduje się na zakręcie przygody z futbolem. Napastnik ma m.in. wielkie problemy ze skutecznością, co wcześniej było jego największym atutem.

Po nieudanej przygodzie w Hercie Berlin oraz niewykorzystanej szansie na odbudowanie swojej formy we Włoszech 28-latek trafił do Turcji. Od początku tego sezonu Piątek broni barw klubu Basaksehir Stambuł. Tutaj również nie potrafi odnaleźć dawnej dyspozycji strzeleckiej.

Wychowanek Lechii Dzierżoniów wystąpił we wszystkich pięciu dotychczasowych meczach Super Lig. W tym czasie nie zdołał jednak ani razu trafić do siatki. Co więcej, jego drużyna znajduje się tuż nad strefą spadkową, z bilansem jednego zwycięstwa oraz czterech porażek.

Taki stan rzeczy ma przełożenie również na wysokość wartości rynkowej Piątka. Podczas swoich najlepszych chwil w Milanie popularny „El Pistolero” wyceniany był na bagatela czterdzieści milionów euro. Po ostatniej aktualizacji portalu Transfermarkt kwota ta wynosi zaledwie pięć i pół miliona euro.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.