Polacy za granicą

Kuriozalny samobój Krystiana Bielika. Polak wykończył dośrodkowanie drużyny przeciwnej {WIDEO]

We wtorek Birmingham City przegrało z Preston North End F.C. 1:2, a jednym z winowajców porażki okazał się Krystian Bielik. Polski pomocnik w niezrozumiałych okolicznościach skierował piłkę głową do własnej bramki.

Krystian Bielik jest piłkarzem Birmingham City od początku sezonu 2022/2023. Wówczas „Blues” wypożyczyli go z Derby County. Latem tego roku Polak opuścił ekipę „Baranów” na stałe za 580 tysięcy euro.

Były gracz m.in. Arsenalu jest czołową postacią w zespole prowadzonym przez Johna Eustace’a. Dotychczas Bielik zanotował komplet minut w każdym z meczów w Championship. Po siedmiu kolejkach Birmingham City zajmuje siódme miejsce w ligowej tabeli.

Po dobrym starcie rozgrywek klub Bielika notuje serię trzech meczów bez zwycięstwa. Najnowsza porażka przyszła we wtorek – z Preston North End. Na samym początku drugiej połowy „Niebiescy” objęli prowadzenie, jednak później opuściło ich szczęście.

Już kilka minut później gospodarze wyrównali stan rywalizacji, a strzelcem gola okazał się… Krystian Bielik. Polski pomocnik nie zrozumiał się z kolegą z drużyny i po wrzutce z rożnego skierował piłkę do własnej bramki. Była to zadziwiająca sytuacja, ponieważ piłkarze Birmingham City stoczyli walkę o pozycję pomiędzy sobą, bez ingerencji rywala.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.