Europejskie puchary

Dawid Szwarga pisze historię w europejskich pucharach. Przed nim jeszcze nikt tego nie zrobił

Fot. Paweł Jerzmanowski

W czwartek Raków Częstochowa rozpocznie walkę w fazie grupowej Ligi Europy. Tym samym Dawid Szwarga zostanie pierwszym trenerem urodzonym po 1990 roku, który poprowadzi zespół w europejskich pucharach.

Dawid Szwarga objął Raków Częstochowa po zakończeniu ubiegłego sezonu. 32-latek pod Jasną Górą zastąpił Marka Papszuna, który niespodziewanie zrezygnował z funkcji trenera „Medalików”. Wcześniej wychowanek MOSiR-u Jastrzębie Zdrój był asystentem w drużynie mistrzów Polski oraz GKS-u Katowice.

Wiele wskazuje na to, że Szwarga utrzyma Raków na fali wznoszącej. Klub z Częstochowy zakwalifikował się do fazy grupowej Ligi Europy po nieznacznej porażce z FC Kopenhaga w eliminacjach Ligi Mistrzów. Przygoda w pucharach nie zaszkodziła formie „Medalików” w lidze, gdzie na ten moment zajmują czwartą pozycję.

W czwartek Raków Częstochowa rozpocznie swoją przygodę w Lidze Europy. Pierwszym rywalem triumfatorów Ekstraklasy będzie Atalanta Bergamo. Pozostali grupowi przeciwnicy ekipy ze Śląska to Sporting CP oraz Sturm Graz.

Debiutując w rozgrywkach Ligi Europy Szwarga zapisze się w historii europejskich pucharów. Będzie on pierwszym trenerem urodzonym po 1990 roku, który poprowadzi drużynę w elitarnym turnieju międzynarodowym.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.