Polacy za granicą

Marcelo Bielsa docenił Mateusza Klicha. Piękne słowa o Polaku

Fot. Paweł Jerzmanowski

Choć Mateusz Klich pod koniec sezonu 2020/21 na jakiś czas wypadł ze składu Leeds United, to generalnie ma za sobą świetną kampanię. Polski pomocnik był jednym z najważniejszych elementów w układance Marcelo Bielsy. Sam Argentyńczyk niezwykle docenia umiejętności 30-latka, o czym opowiedział w rozmowie z Tomaszem Ćwiąkałą.

Klich w tym sezonie Premier League rozegrał prawie 2400 minut. W 35 występach strzelił także cztery gole i dołożył pięć asyst. Niejednokrotnie to Polak stanowił o tempie ataków „Pawii”, zaś w fazie obronnej dyrygował kolegami z defensywy.

Dzięki świetnym występom na angielskich boiskach z biegiem czasu zapracował sobie nawet na ksywkę „żołnierza Bielsy”. I faktycznie, coś w tym było. Argentyńczyk zresztą nigdy nie ukrywał, że ceni sobie umiejętności 30-latka. O współpracę oraz opinię o Klichu właśnie, zapytał Bielsę Tomasz Ćwiąkała na antenie „Canal+”.

„Jako że jestem z Polski muszę zapytać o Mateusza Klicha, który powiedział w jednym z wywiadów, że dzięki panu gra najlepiej w piłkę podczas swojej kariery. Pan z kolei kiedyś stwierdził, że Klich mógłby występować w każdym klubie na świecie. Co ogólnie pan o nim sądzi”

Zapytał dziennikarz.

„Myślę dokładnie tak, jak pan właśnie powiedział. Klich to jeden z nielicznych piłkarzy, który potrafi bronić, ale przy tym ciągle dobrze atakować. Może grać w każdym miejscu na boisku, bo dobrze rozumie swoje zadania niezależnie od tego, gdzie dokładnie się znajdzie. Klich jest piłkarzem, który podejmuje bardzo dobre decyzje. Dzięki temu jego gra jest płynna, ale nie widowiskowa. Rozumie pan? Nie zobaczy pan w jego wykonaniu dryblingu, którym minie trzech rywali. Potrafi jednak przyjąć piłkę, uwalniając się od krycia trzech przeciwników, ale nie na bazie jakiejś fantazji, tylko ruchu bez piłki”

Ocenił Bielsa.