Reklama
Polacy za granicą

Rosyjskie media: Grzegorz Krychowiak zmienił zdanie. Reprezentant Polski zostaje w lidze rosyjskiej

Grzegorz Krychowiak
Fot. Krótka Piłka/Paweł Jerzmanowski

Jeszcze do niedawna wszystko wskazywało na to, że Grzegorz Krychowiak latem opuści ligę rosyjską na stałe. Według informacji przekazanych przez „Match TV” polski pomocnik zmienił zdanie i zostanie w Krasnodarze na kolejny sezon.

Wiosną Krychowiak skorzystał z zezwolenia UEFA i udał się na wypożyczenie do AEK-u Ateny. Tam 32-latek obserwował rozwój wydarzeń związanych z inwazją zbrojną Rosji na Ukrainie.

Nie wiem, jak to się potoczy. Na dziś muszę wrócić do Rosji i zacząć tam przygotowania. Jest tyle znaków zapytania, że naprawdę teraz nie wiem, jak to się potoczy. Mam różne opcje, rozmawiam z moim agentem i wiem, że inne kluby dzwonią. Ale tutaj najpierw są dwie strony, które muszą się dogadać: ja i Krasnodar twierdził Grzegorz Krychowiak podczas czerwcowego zgrupowania kadry.

Na dzień przed otwarciem letniego okienka transferowego wojna nadal trwa, a piłkarz najprawdopodobniej podjął ostateczną decyzję. Jak podaje rosyjskie „Match TV”, Krychowiak w przyszłym sezonie nadal będzie zawodnikiem Krasnodaru.

Pozycja 91-krotnego reprezentanta Polski na rynku transferowym znacznie zmalała. Według medialnych spekulacji jego pozyskaniem zainteresowane były jedynie greckie kluby oraz szwedzkie Malmo. Dla Krychowiaka wyrażenie zgody na któryś z tych kierunków oznaczałoby znaczą obniżkę zarobków.

Nie wiadomo więc czy Krychowiak otrzyma powołanie na tegoroczne mistrzostwa świata w Katarze. Kilkanaście dni temu Czesław Michniewicz ogłosił, że na liście powołanych na pewno zabraknie Macieja Rybusa, który swoją karierę postanowił kontynuować w Rosji. Podczas niedawnej wizyty w programie „Hejt Park” selekcjoner naszej kadry nie chciał jednoznacznie wypowiedzieć się w tym temacie.

Reklama
Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej