Ligi zagraniczne Włochy

Ibrahimovic dokonał wyboru. Jasno wskazał, kto jest najlepszym piłkarzem w historii

grafika: własne/Krótka Piłka

Przez wiele lat trwają i będą trwały debaty, kto jest najlepszym piłkarzem w historii. Często porównywano Diego Maradonę i Pele, w aktualnych czasach dużo osób stawia na Cristiano Ronaldo i Leo Messiego. Zlatan Ibrahimovic podjął własny wybór o tym, kto powinien otrzymać takie miano.

Zlatan Ibrahimovic dokonał własnego wyboru i kierował się swoimi aspektami. Według Szweda najlepszym graczem w historii futbolu jest… Ronaldo Luis Nazario de Lima. Pomimo tego, że każdy ma swoje zdanie i odmienne spojrzenie na na sprawę, Zlatan nie wskazał na Leo Messiego i Cristiano Ronaldo.

W taki sposób Ibrahimovic argumentował swój wybór: „Nie muszę go opisywać. Zawsze mówię, że są zawodnicy, którzy grają w piłkę, i tacy, którzy są futbolem. Dla mnie Ronaldo jest futbolem. Każdy chciał grać tak, jak on.” – wyjaśnia „Ibra”

„Il Fenomeno” otrzymał od napastnika Milanu wiele pochwał i komplementów. Co ciekawe, Szwed ma na niego inne spojrzenie niż reszta. Wiele osób ocenia Brazylijczyka przez pryzmat strzelonych bramek, za to „Ibra” chwali go zupełnie za co innego.

„Sposób, w jaki się poruszał, w jaki wykonywał kroki, w jaki dryblował… Dla mnie bez wątpienia jest najlepszym graczem w historii.” – stwierdził Zlatan Ibrahimović

Ronaldo Luis Nazario de Lima w swojej karierze rozegrał 452 spotkań. Pośród wszystkich meczów udało mu się trafić 296 bramek, a swoim kolegom asystował 77 razy. Brazylijczyk ma bardzo bogate CV, ponieważ grał m.in. w: FC Barcelonie, Interze Mediolan, Realu Madryt czy AC Milanie.