Hiszpania

Ancelotti zapytany o reakcję Viniciusa na brak nominacji do „FIFA The Best”. „Płakał kilka godzin”

Fot. Screen/ Twitter

W tym tygodniu FIFA opublikowała listę piłkarzy nominowanych do nagrody „The Best”. Niespodziewanie zabrakło na niej miejsca dla Viniciusa Juniora. Podczas konferencji prasowej Carlo Ancelotti postanowił zażartować z tego faktu.

FIFA The Best to nagroda cyklicznie przyznawana od 2016 roku. Jej ostatnim zwycięzcą został Lionel Messi, natomiast dwie wcześniejsze edycje wygrał Robert Lewandowski. W tym tygodniu opublikowano listę piłkarzy nominowanych w najnowszym plebiscycie.

Niespodziewanie wśród nominowanych zawodników nie znalazł się Vinicius Junior. Brazylijczyk ma za sobą świetny sezon w barwach Realu Madryt. Skrzydłowy we wszystkich rozgrywkach strzelił 23 gole i zanotował 21 asyst.

Podczas konferencji prasowej przed meczem z Realem Sociedad Carlo Ancelotti został zapytany o reakcję swojego podopiecznego na brak nobilitacji w tym prestiżowym głosowaniu. Włoch postanowił zażartować z Viniciusa.

Vini z brakiem nominacji do FIFA The Best? Widziałem go w szatni, płakał z tego powodu przez trzy lub cztery godzinystwierdził Ancelotti, wyraźnie ironizując.

Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej