Kadra

Cezary Kulesza nie wyklucza sensacyjnego powrotu do kadry. „Wszystko trzeba brać pod uwagę”

Fot. Paweł Jerzmanowski

Od czwartku Cezary Kulesza rozpoczął spotkania z kandydatami na nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Prezes PZPN-u nie wyklucza sensacyjnych powrotów na ławkę szkoleniową biało-czerwonych.

W środę popołudniu Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie ogłosił rozstanie z Fernando Santosem. Umowa portugalskiego szkoleniowca została rozwiązana za porozumieniem stron. Teraz przez prezesem Cezarym Kuleszą staje zadanie wybranie następcy mistrza Europy z 2016 roku.

Oczekiwaliśmy lepszych wyników i lepszej postawy naszej drużyny. Czekaliśmy na rewanż z Albanią, mieliśmy nadzieję na to, że ten mecz będzie wyglądał inaczej. Wszystko potoczyło się niestety inaczej. Owszem, gdybyśmy wygrali z Mołdawią, to nawet porażka z Albanią nie komplikowałaby naszej sytuacji w grupie. Niestety przegraliśmy trzy mecze eliminacyjne na pięć rozegranych. Musieliśmy zareagować stanowczomówił Cezary Kulesza w rozmowie z portalem sport.pl.

PZPN rozpocznie selekcje natychmiastowo, bowiem w siedzibie federacji już od czwartku pojawiać się będą kandydaci na nowego selekcjonera. Stanowisko Santosa najprawdopodobniej zajmie Polak. Dodatkowo Kulesza nie wyklucza sensacyjnych powrotów do kadry narodowej.

Czy nowym selekcjonerem będzie ktoś z tercetu Marek Papszun – Michał Probierz – Maciej Skorża? Sam tego jeszcze nie wiem! Są jeszcze inni trenerzy, np. Adam Nawałka, Jan Urban czy nawet wywołany do tablicy został Jerzy Brzęczek, jako że zdobył wiele punktów w eliminacjach do Euro 2020stwierdził prezes PZPN-u.

Wszystko trzeba brać pod uwagę! Nie można nikogo skreślać, tym bardziej gdy z nim jeszcze nie rozmawiałemodpowiedział Kulesza, dopytany o możliwy powrót Brzęczka.

Nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski poznamy najpóźniej w środę 20 września. Kolejne mecze eliminacji mistrzostw Europy w Niemczech biało-czerwoni rozegrają w połowie października.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.