Kadra

Smokowski ocenił powołanie Puchacza do kadry. Ostry komentarz dziennikarza

Tymoteusz Puchacz
fot. własne / Paweł Jerzmanowski

Tymoteusz Puchacz znalazł się gronie piłkarzy, których Paulo Sousa powołał na swoje pierwsze zgrupowanie w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Szansa debiutu w seniorskiej kadrze piłkarza Lecha Poznań zbiegła się z jego słabszą dyspozycją. Głos w tej sprawie zabrał Tomasz Smokowski.

Tymoteusz Puchacz imponował formą, gdy „Kolejorz” jak burza przechodził przez kolejne rundy eliminacji do fazy grupowej Ligi Europy. W Ekstraklasie podopieczni Dariusza Żurawia nie prezentowali się już tak dobrze. Kryzys drużyny trwał przez kilka miesięcy, co skutkowało pozycją w drugiej części ligowej tabeli. Teraz w Poznaniu próbują zminimalizować straty z pierwszej części sezonu.

Zniżka formy nie ominęła również Tymoteusza Puchacza, który znalazł się w ogniu krytyki. Jego grę negatywnie oceniali zarówno kibice, jak i dziennikarze sportowi. Wielu z nich bardzo się zdziwiło, gdy okazało się, że 22-latek znalazł się na szerokiej liście piłkarzy, których Paulo Sousa powołał do reprezentacji Polski.

Jednym z ekspertów, które postanowił skomentować ten ruch nowego selekcjonera jest Tomasz Smokowski. Na kanale „ETOTO TV” na platformie YouTube wraz z Mateuszem Borkiem oraz Arturem Wichniarek pochylił się nad listą piłkarzy, którzy, według nich, nie powinni otrzymać powołania do drużyny narodowej.

„Wydaje mi się, że Tymoteusz Puchacz otrzymał powołanie zdecydowanie na wyrost. Po prostu obecna forma go do tego nie uprawnia. Jedyne czym to sobie tłumaczę to faktem, że akurat na tej pozycji, na tej stronie mamy spore deficyty i spore braki, więc wydaje mi się, że jest takim w cudzysłowie jednookim wśród ślepców” – skomentował Tomasz Smokowski.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.