Kadra

Michał Żewłakow ostro skomentował wywiad Lewandowskiego. „To on tego potrzebował, nie kadra”

Fot. Screen/ Twitter/ Canal+Sport

W mediach nie milkną echa głośnego wywiadu Roberta Lewandowskiego. Michał Żewłakow, członek „Klubu Wybitnego Reprezentanta”, w mocnych słowach odniósł się do rozmowy kapitana kadry z Mateuszem Święcickim.

Przed rozpoczęciem wrześniowego zgrupowania reprezentacji Polski na kanale Meczyki pojawił się długi wywiad z Robertem Lewandowskim. Piłkarz FC Barcelony poruszył w nim wiele tematów związanych z kadrą. Rozmowa kapitana biało-czerwonych z Mateuszem Święcickim jest głośno komentowana w mediach.

Na antenie Canal+ Sport kwestię wypowiedzi Lewandowskiego poruszył Michał Żewłakow, 102-krotny reprezentant Polski oraz były kapitan drużyny narodowej. Zdaniem 47-latka napastnik powinien w inny sposób poruszyć zespołem przed trudnymi meczami. Dodatkowo działacz zarzucił zawodnikowi jednostronność w jego intencjach.

Jeżeli już ma to być wywiad, w którym dokonujemy czyszczenia, resetu, wstrząsu, to jest to pokazanie palcem: ty to, ty to, a ty to… Kiedy Robert Lewandowski udziela głośnego wywiadu, to mam wrażenie, że on tego potrzebuje. Nie drużyna, nie związek, tylko Lewandowskigrzmiał Żewłakow.

Dla mnie kapitan wchodzi do szatni, zamyka się w niej i mówi: „Wiecie co, rozmawialiśmy na te tematy tak wiele razy, że dzisiaj – niestety – będziemy strzelać. Ty zawaliłeś to, ty zawaliłeś to, ty tutaj nie potrafisz, ty musisz się poprawić”. Wtedy, moim zdaniem, nabierasz troszkę autorytetu. Przez jakiś czas sugerujesz, później już wytykasz palcempouczał były kapitan kadry.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.