Hiszpania

Arturo Vidal porównał Lewandowskiego i Suareza. „Wolę Luisa. Lewandowski tego nie ma”

Fot. Twitter/ Dominik Piechota

Robert Lewandowski oraz Luis Suarez to najbardziej znani środkowi napastnicy FC Barcelony w ostatnich latach. Podczas transmisji na żywo graczy związanych z „Dumą Katalonii” porównał jej były piłkarz, Arturo Vidal.

Arturo Vidal jest już u schyłku swojej kariery. Chilijczyk przez lata występował w barwach najlepszych europejskich klubów. Pomocnik odnosił liczne sukcesy w Niemczech, Włoszech czy Hiszpanii.

Po burzliwym okresie we Flamengo 36-latek ostatnio przeniósł się do Athletico Paranaense. W wolnym czasie prowadzi transmisje na żywo w internecie. Podczas jednej z nich został zapytany o swoje zdanie na temat Roberta Lewandowskiego oraz Luisa Suareza. Były zawodnik m.in. FC Barcelony docenia obu napastników, jednak bardziej ceni Urugwajczyka, ze względu na jego charakter.

Lewandowski czy Suarez? Nie wiem, czy kiedykolwiek znajdą się lepsi napastnicy… Lewandowski ma mnóstwo wyjątkowy cech, ale wolę Luisa Suarezastwierdził Vidal.

Wyróżnia go ten południowoamerykański charakterek, złośliwość, jaką mają gracze na naszym kontynencie. Lewandowski tego nie madodał.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.