Ekstraklasa Inne ligi Transfery

Zawodnik z Ekstraklasy blisko transferu do FC Basel. Może paść rekord transferowy

Okno transferowe powoli dobiega końca, co oznacza, że przed nami ostatnie ciekawe transakcje w tym roku. Jedną z nich może być zmiana klubu młodzieżowego reprezentanta Polski, Arkadiusza Pyrki. Jak informuje Piotr Koźmiński z portalu Sportowe Fakty WP, pozyskaniem zawodnika Piasta Gliwice interesuje się FC Basel.

Sześć meczów w tym sezonie Ekstraklasy rozegrał Arkadiusz Pyrka. Prawy obrońca Piasta Gliwice wystąpił więc we wszystkich kolejkach aktualnych rozgrywek, w każdym spotkaniu rozgrywając pełne 90 minut. Podstawowym graczem zespołu z Gliwic młody zawodnik był zresztą już także w ubiegłym sezonie, w którym rozegrał 36 meczów we wszystkich rozgrywkach, strzelając w nich dwa gole i zaliczając jedną asystę.

Dobra gra młodego zawodnika Piasta wzbudziła zainteresowanie zagranicznych klubów. Jak poinformował Piotr Koźmiński z portalu Sportowe Fakty WP, sprowadzić Pyrkę chcą właściciele FC Basel. Szwajcarski klub, który w rozgrywkach 22/23 doszedł do półfinału Ligi Konferencji Europy, mógłby zapłacić za Polaka nawet 2,5 mln euro. Taka kwota stanowiłaby transferowy rekord Piasta – dotychczas najdrożej sprzedanym graczem zespołu z Gliwic był Patryk Dziczek, który cztery lata temu odszedł do Lazio za 2,15 mln euro.