Niemcy Polacy za granicą Transfery

Rafał Gikiewicz może trafić do giganta! Bayern Monachium szuka drugiego bramkarza

fot. Krótka Piłka/Paweł Jerzmanowski

Bayern Monachium w letnim oknie transferowym będzie szukał bramkarza, który zostanie zmiennikiem Manuela Neuera. Portal sport1.de twierdzi, że jednym z kandydatów, rozpatrywanych przez władze bawarskiego zespołu, jest Rafał Gikiewicz, który świetnie spisuje się w barwach Augsburga.

Bayern Monachium idzie na zakupy. Latem mistrzowie Niemiec zamierzają przeprowadzić kilka zmian kadrowych, dotyczących głównie defensywy. Odejśc ma David Alaba, przyjdzie natomiast Dayot Upamecano. To jednak nie wszystko. Zmiany będą także na pozycji bramkarza.

Rafał Gikiewicz może trafić do giganta! Bayern Monachium zainteresowany polskim bramkarzem

Wspomniane zmiany nie dotyczyć będą rzecz jasna Manuela Neuera. Dotyczyć będą natomiast jego zmiennika. Z rolą drugiego golkipera nie godzi sie bowiem Alexander Nuebel, przez co prawdopodobnie uda się on na wypożyczenie. Bawarczycy będą więc musieli kimś go zastąpić. Zdaniem portalu sport1.de, jest siedmiu kandydatów do pozycji golkipera numer 2 w zespole Hansiego Flicka. Poza zawodnikami takimi jak Roman Buerki, Jiri Pavleknka czy Loris Karius, niemieccy dziennikarze wymieniają Rafała Gikiewicza.

33-letni Polak rozgrywa kolejny świetny sezon w Niemczech. W barwach Augsburga wystąpił w tym sezonie w 25 spotkaniach, w których 6 razy zachował czyste konto. Z możliwym transferem do jednego z gigantów europejskiego futbolu były zawodnik m.in. Śląska Wrocław łączony jest nie pierwszy raz. W przeszłości mówiło się o nim w kontekście roli drugiego bramkarza w PSG.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.