I liga Włochy

Kolejny polski piłkarz zagra w Juventusie! Fabrizio Romano przekazał szczegóły

Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik niebawem nie będą jedynymi polskimi piłkarzami występującymi w Juventusie. Zdaniem Fabrizio Romano piłkarzem „Starej Damy” jeszcze przed końcem obecnego okna transferowego zostanie Patryk Mazur, pomocnik Stali Rzeszów, który ostatnio brał udział w turnieju o Puchar Syrenki, wygranym przez reprezentację Polski do lat 17.

Juventus wzmaga działania dotyczące wyszukiwania i sprowadzania do klubu przyszłych gwiazd i młodych talentów. Jednym z piłkarzy, którzy w przyszłości mogą walczyć o regularne występy w pierwszym zespole ma być Polak, Patryk Mazur, który jeszcze przed końcem letniego okna transferowego ma zostać zawodnikiem „Starej Damy” – informuje Fabrizio Romano.

Mazur jest aktualnie zawodnikiem Stali Rzeszów, w barwach której rozegrał w tym sezonie dwa spotkania w Fortuna 1. Lidze (na boisku spędził jednak zaledwie 17 minut). Ostatnio młody defensywny pomocnik zaliczył też udane występy w reprezentacji Polski do lat 17, z którą wygrał turniej o Puchary Syrenki. Biało-czerwoni pokonali Walię, Gruzję i Rumunię, a Mazur w dwóch pierwszych meczach zdobywał po bramce.

W Juventusie 16-latek dołączy do dwóch innych Polaków: Wojciecha Szczęsnego i Arkadiusza Milika. Wątpliwe jednak, by od razu rozpoczął z nimi treningi. Bardziej prawdopodobne wydaje się, że Mazur najpierw będzie ogrywać się w zespołach młodzieżowych Juve.