Włochy

Gattuso błyskawicznie zwolniony! Nawet nie zadebiutował

Fot. Screen // YouTube // Nunzio Marigliano

Gennaro Gattuso przestał pełnić funkcję pierwszego trenera w Fiorentinie – taki komunikat pojawił się na oficjalnej stronie klubu. Było to błyskawiczne zwolnienie, włoski szkoleniowiec nie zdążył nawet zadebiutować, zanim pożegnał się z Florencją.

– ACF Fiorentina i pan Rino Gattuso, za obopólną zgodą, postanowili nie kontynuować współpracy i dlatego nie będą wspólnie rozpoczynać kolejnego sezonu sportowego. Klub natychmiast przystąpił do pracy nad wyborem nowego sztabu, który poprowadziłby zespół Violi w kierunku wyników, na które zasługują Fiorentina i miasto Florencja – tak brzmi pełny komunikat opublikowany w mediach społecznościowych klubu.

Gattuso objął Fiorentinę lekko ponad trzy tygodnie temu. Od tego czasu nie zdążył zadebiutować, ale zdążył pokłócić się z włodarzami klubu. Według Gianluci Di Marzio powodem nieporozumienia miała być chęć sprowadzenia przez 43-latka czterech lub pięciu zawodników, którzy są reprezentowani przez Jorge Mendesa – agenta reprezentującego jego interesy. Podobno klub miałby się nie zgodzić nawet na sprowadzenie z FC Porto Sérgio Oliveiry – filara ćwierćfinalisty Ligi Mistrzów, który był jednym z priorytetów włoskiego trenera.

Władze klubu zaczęły już poszukiwania następcy byłego trenera Napoli. Z doniesień mediów wynika, że liderem wyścigu po fotel trenera Fiorentiny jest Rudi Garcia, który do maja był trenerem Olympique Lyon. W kontekście drużyny z Florencji wymienia się również: Claudio Ranieriego, Waltera Mazzarriego oraz Beppe Iachiniego.

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713