Transfery

Wieteska ponownie zmieni klub i ligę. Jedna z największych sprzedaży w historii Clermont Foot

Po zaledwie roku spędzonym w lidze francuskiej Mateusz Wieteska przeniesie się do Serie A. Według informacji przekazanych przez Tomasza Włodarczyka reprezentant Polski zostanie nowym piłkarzem Cagliari Calcio.

Przed rozpoczęciem sezonu 2022/2023 Matuesz Wieteska zamienił Legię Warszawa na Clermont Foot. Francuski klub zapłacił wówczas za defensora 1,5 miliona euro. Jak się później okazało, była to bardzo dobra inwestycja, która zwróciła się z dużą nawiązką.

Kiedy tylko 26-latek nie był zawieszony za kartki – grał od deski do deski. „Les Lanciers” niespodziewanie zajęli ósme miejsce w tabeli Ligue 1, a Wieteska był jednym z głównych architektów tego sukcesu. Ten sezon Clermont Foot zaczęło natomiast bardzo słabo. Klub ze środkowej Francji odniósł dwie porażki i okupuje ostatnie miejsce w tabeli. Mimo to Polakowi udało się strzelić pięknego gola ze szczupaka.

Wiele wskazuje na to, że słabsza forma Clermont Foot nie będzie dłużej problemem Wieteski. Zdaniem Tomasza Włodarczyka środkowy obrońca wkrótce podpisze czteroletnią umowę z Cagliari Calcio. Włoski klub zapłaci za byłego gracza Legii Warszawa około pięć milionów euro. Dla aktualnego zespołu 2-krotnego reprezentanta Polski będzie to trzecia najwyższa sprzedaż w historii.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.