Transfery

Kamil Glik został zaproponowany klubowi z Ekstraklasy. „Odrzucono go ze względów sporowtych”

Kamil Glik
Fot. Własne/Paweł Jerzmanowski

Według informacji przekazanych przez Tomasza Ćwiąkałę, przedstawiciele Kamila Glika zaproponowali usługi obrońcy Legii Warszawa. Władze stołecznego klubu miały odrzucić ofertę ze względów sportowych.

Kariera Kamila Glika powoli zbliża się ku końcowi. Przez ostatnie trzy lata doświadczony defensor reprezentował barwy Benevento Calcio, ale tylko podczas pierwszego sezonu na Stadio Ciro Vigorito Polak był nieodłącznym elementem wyjściowego składu. Od początku lipca stoper szuka nowego klubu.

Po mundialu w Katarze Glik stracił swoje miejsce również w kadrze narodowej. Fernando Santos zdecydował się na odmłodzenie drużyny i często pomija zasłużonych dla reprezentacji zawodników. 35-latek w koszulce z orłem na piersi rozegrał aż 102 mecze.

Jak się okazuje, były gracz m.in. AS Monaco mógł ponownie zagrać w Ekstraklasie. Według informacji przekazanych przez Tomasza Ćwiąkałę, przedstawiciele Glika zaproponowali jego usługi Legii Warszawa. Przy Łazienkowskiej nie byli jednak zainteresowani podjęciem współpracy i to nie ze względów finansowych.

Glik miał oferty z ekstraklasy tureckiej, od Jędrzejczyka jest młodszy, nie ma absurdalnych wymagań finansowych i do poszerzenia kadry byłby OK. Moim zdaniem akurat ten pomnik burzymy zbyt szybkopisze Ćwiąkała.

Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej