Transfery

Włosi przepowiadają rewolucję w Napoli. „Klub jeszcze nigdy nie był tak bliski sprzedaży Zielińskiego”

Piotr Zieliński
fot. własne / Paweł Jerzmanowski

Włoskie media obiegły rewelacje na temat potencjalnego transferu z udziałem Piotra Zielińskiego. Według Domenico La Marca Polak jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Napoli.

Początek sezonu 2021/2022 w wykonaniu Zielińskiego zapowiadał bardzo udaną kampanię w wykonaniu polskiego pomocnika. I faktycznie przez dłuższy czas piłkarz Napoli nie schodził z pewnego poziomu. Ostatnio jednak 27-latek nie bryluje na boisku. Niedawny mecz przeciwko Romie rozpoczął na ławce rezerwowych.

Marcin Długosz TVP Sport rozmawiał z włoskim dziennikarzem, Domenico La Marca. Żurnalista uważa, że potencjał Zielińskiego sięga zdecydowanie ponad jego ostatnie występy. Dodatkowo Polak nie pokazuje umiejętności przywódczych, czego oczekiwali od niego fani.

Kibice są podzieleni. Zieliński jest dla nich istotnym piłkarzem. Takim, od którego cały czas oczekuje się czegoś więcej. W obecnym sezonie jednak, a już zwłaszcza w ostatnich meczach, nie gwarantuje dobrych występów. Z tego powodu stracił miejsce w podstawowym składziepowiedział La Marca.

Zielińskiemu nigdy nie udało się zostać liderem zespołu. W Napoli jest czterech piłkarzy z dłuższym stażem, którzy są lub powinni być przywódcami drużyny. To Koulibaly, Insigne, Mertens i Zieliński. Ale Zielińskiemu ta sztuka nigdy się nie udałaocenił.

Włoch jest również zdania, iż Zieliński podczas letniego okienka transferowego może zmienić swoją przynależność klubową. Co więcej, sytuacja jeszcze nigdy nie wyglądała tak poważnie.

W przyszłym sezonie Napoli czeka jednak poważna rewolucja. Klub może ściągnąć wyróżniającego się piłkarza Hellasu Werona, Antonina Baraka. I niewykluczone, że to właśnie on wskoczy na miejsce Zielińskiego stwierdził dziennikarz.

– Jeszcze nigdy nie było tak wielkiej możliwości, że Piotr zostanie sprzedany, jak właśnie w tym roku. Jeśli nadejdzie odpowiednia oferta to uważam, że Napoli siądzie do stołu i rozpocznie negocjacje. W przypadku ściągnięcia Baraka ktoś na pewno będzie musiał odejśćpodsumował.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.