Ekstraklasa

Mateusz Borek wypowiedział się na temat stanu zdrowia Bartosza Kapustki. Bardzo złe wiadomości

Bartosz Kapustka
Fot. Paweł Jerzmanowski

Bartosz Kapustka od dłuższego czasu zmaga się z problemami związanymi z urazem kolana. 26-latek pod koniec ubiegłego sezonu doznał kontuzji, której efekty widać do dzisiaj. Na temat stanu zdrowia zawodnika Legii Warszawa wypowiedział się Mateusz Borek.

18 minut – tyle czasu na boisku w tym sezonie spędził Bartosz Kapustka. 26-letni pomocnik pojawił się na murawie w spotkaniu z Ruchem Chorzów, ale po nim nie wziął już udziału w grach z Puszczą Niepołomice, Koroną Kielce i Austrią Wiedeń (III runda kwalifikacji Ligi Konferencji Europy).

Absencja Kapustki we wspomnianych spotkaniach związana jest z problemami zdrowotnymi, które dręczą piłkarza od dłuższego czasu. W ubiegłym sezonie zawodnik zerwał więzadło krzyżowe w kolanie, po czym wciąż nie może dojść do pełni sił. – Byliśmy przekonani parę miesięcy temu, kiedy Legia przedłużała o następne lata kontrakt z Bartoszem Kapustką, że to będzie fundament zespołu. Sytuacja jest dramatyczna – na Kanale Sportowym na YT przyznał Mateusz Borek.

– Chłopak wrócił do treningów, ale go nadal boli. Miał wycięte chyba 70 procent łąkotki z kolana, w którym zerwał więzadło. Ostatnio był na zabiegu i dalej walczy z bólem. Nie wiadomo, kiedy wróci do gry – dodał wspomniany dziennikarz.