Inne ligi Polacy za granicą Transfery

Czesław Michniewicz będzie trenował kolejną gwiazdę. Abha Club sprowadzi nowego napastnika

Fot. Paweł Jerzmanowski

Czesław Michniewicz od niedawna pracuje w Arabii Saudyjskiej – były selekcjoner reprezentacji Polski został bowiem trenerem Abha Club. Na razie jego drużyna rozegrała dwa mecze ligowe, po których ma na koncie trzy punkty. Niebawem o korzystne wyniki może być łatwiej – do Abhy przyjść ma bowiem nowy napastnik.

Od 12 sierpnia bieżącego roku Czesław Michniewicz jest oficjalnie trenerem Abha Club. Były selekcjoner reprezentacji Polski zdążył poprowadzić saudyjski klub w dwóch meczach ligowych, z czego w jednym odniósł zwycięstwo. W przeciwieństwie do topowych klubów z Półwyspu Arabskiego, w drużynie Michniewicza na razie próżno szukać wielomilionowych transferów i zawodników, których przeprowadzki mogłyby konkurować z tymi, do których dochodzi w Al-Nassr, Al-Hilal czy Al-Ittihad.

Niebawem – w pewnym stopniu – może się to jednak zmienić. Szefowie Abha Club postanowili bowiem wzmocnić ofensywę zespołu. Nowym graczem Michniewicza – zdaniem portalu footmercato.net – ma zostać Karl Toko Ekambi, ostatnio wystepujący w Olympique Lyon, mający na koncie także grę m.in. w Rennes czy Villarreal CF, które kilka lat temu zapłaciło za niego 18 mln euro.

Ekambi to 55-krotny reprezentant Kamerunu. W drużynie narodowej strzelił dotychczas 13 goli.