Kadra

Media: Wiadomo, ile będzie kosztował mecz towarzyski z Niemcami. „Rekord w historii federacji”

16 czerwca reprezentacja Polski rozegra mecz towarzyski z Niemcami, o czym PZPN poinformował w oficjalnym komunikacie. Jak się okazuje, sprowadzenie do Polski tak prestiżowego rywala będzie jednak sporo kosztować. Z informacji Sebastiana Staszewskiego z portalu Interia.pl wynika, że federacja pobije historyczny rekord.

„16 czerwca, PGE Narodowy – zapiszcie sobie te informacje. To wtedy zmierzymy się w meczu towarzyskim z reprezentacją Niemiec, będą emocje!” – w poniedziałek na profilu Łączy nas piłka na Twitterze poinformował PZPN. W ten sposób nasza kadra wykorzysta jedno wolne okienko na czerwcowe spotkanie. Drugi termin zarezerwowany jest bowiem na mecz eliminacji Euro, w którym Biało-czerwoni zmierzą się z Mołdawią.

Spotkanie towarzyskie z byłymi mistrzami świata do tanich należeć jednak nie będzie. Jak poinformował Sebastian Staszewski z portalu Interia.pl, będzie kosztować kilka milionów złotych. „Za sprowadzenie reprezentacji Niemiec na mecz towarzyski PZPN musi zapłacić blisko 650 tys. euro, czyli prawie 3 mln zł! To rekord w historii federacji. Jednocześnie ma to być główny powód wysokich cen biletów, które spowodowały złość kibiców” – napisał na Twitterze wspomniany dziennikarz.