Wideo

Erling Haaland z rekordem goli w sezonie Premier League. Historia pisze się na naszych oczach [WIDEO]

Erling Haaland strzelił bramkę w hitowym spotkaniu z Arsenalem. Oznacza to, że Norweg stał się najskuteczniejszym strzelcem pojedynczego sezonu Premier League w historii (odkąd w trakcie kampanii ligowej każda z drużyn rozgrywa 38 meczów).

Erling Haaland trafił do Premier League w lipcu ubiegłego roku. Klauzula odstępnego zapisana w kontrakcie Norwega z Borussią Dortmund opiewała na zaledwie 60 milionów euro. Z zapisu skorzystał Manchester City, ściągając młodego napastnika w swoje szeregi.

Już na samym początku z angielskim futbolem Haaland udowodnił swoją wartość, strzelając dwa gole w ligowym debiucie. Po 13 kolejkach bieżącego sezonu wychowanek Bryne FK miał na swoim koncie aż 17 trafień. W tamtym momencie nie zadawano pytań czy norweski piłkarz pobije rekord bramek w pojedynczym sezonie Premier League, a kiedy się to wydarzy.

Odpowiedź poznaliśmy w 33. serii gier angielskiej ekstraklasy. „Obywatele” na własnym obiekcie zmierzyli się z Arsenalem. Haaland przystępował do tego meczu z 32 golami na liczniku, dokładnie tyle wynosił rekord Mohameda Salaha. Norweg w doliczonym czasie drugiej połowy przebił wynik Egipcjanina.

https://twitter.com/ErlingNoContext/status/1651329794997379077

Jednocześnie piłkarze Pepa Guardioli odnieśli wysokie zwycięstwo nad Arsenalem. „Kanonierzy” w ostatnich tygodniach pogubili wiele punktów i w tym momencie losy mistrzostwa Anglii przechylają się w stronę Manchesteru City.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.