Ekstraklasa

Wiadomo, ile Lech Poznań zarobi na transferze Skórasia. Czołówka najdrożej sprzedanych piłkarzy „Kolejorza”

Fot. Club Brugge

Michał Skóraś od nowego sezonu będzie piłkarzem Club Brugge. Belgijski klub w środę po południu poinformował o szczęśliwym zakończeniu negocjacji i sfinalizowaniu rozmów z Lechem Poznań. Belgijskie media ujawniły kwotę transferu reprezentanta Polski.

W środę potwierdziło się to, o czym w polskich mediach spekulowano od kilku tygodni – Michał Skóraś w przyszłym sezonie będzie piłkarzem Club Brugge. Belgijski klub poinformował o transferze za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

Transakcję potwierdził także Lech Poznań, który przy okazji zacytował kilka wypowiedzi polskiego skrzydłowego. – Miałem okazję niedawno odwiedzić ten klub, cała baza treningowa robi spore wrażenie i uznałem, że w tym momencie będzie to dla mnie najlepszy wybór. Na pewno będzie to miejsce, w którym będę miał okazję do dalszego podwyższania swoich umiejętności – powiedział Skóraś na temat Club Brugge. – Lech ukształtował mnie piłkarsko, za co jestem niezmiernie wdzięczny. Jeszcze do końca sezonu będę chciał pokazać się w Kolejorzu z jak najlepszej strony, ale już teraz chciałbym bardzo podziękować wszystkim kibicom i osobom związanym z Lechem, którzy trzymali za mnie kciuki i życzyli mi jak najlepiej. Wciąż chętnie będę odwiedzał Bułgarską, bo to wciąż jest mój piłkarski dom – dodał.

Zdaniem belgijskich mediów nowy klub Skórasia zapłaci za niego 6 mln euro (wraz z bonusami). Taka kwota oznacza, że 23-latek stanie się trzecim najdrożej sprzedanym piłkarzem Lecha w historii klubu (ex aequo z Janem Bednarkiem). Według danych portalu Transfermarkt więcej kosztowali jedynie Jakub Kamiński (10 mln euro) i Jakub Moder (11 mln euro).

Co ciekawe, polskie media, konkretnie portal Meczyki.pl informuje, że kwota transferu Skórasia będzie wyższa – zdaniem wspomnianego serwisu „Kolejorz” może liczyć na zarobek rzędu 8 mln euro, bez doliczania bonusów.