Kadra

Probierz może zaskoczyć powołaniem do kadry. Selekcjoner obserwuje 17-latka z Ekstraklasy

Fot. Paweł Jerzmanowski (Michał Probierz podczas meczu z Wyspami Owczymi (12.10.2023) (Thorshavn))
Fot. Paweł Jerzmanowski

Michał Probierz przychylnie patrzy w kierunku młodych polskich piłkarzy. Zdaniem Piotra Koźmińskiego selekcjoner drużyny narodowej może niebawem zaskoczyć powołaniem niepełnoletniego defensora.

Baraże do mistrzostw Europy 2024 są już za nami. Dzięki zwycięstwom nad Estonią oraz Walią reprezentacja Polski zagra na kolejnym wielkim turnieju z rzędu. Przed startem czempionatu Michała Probierza czeka bardzo dużo pracy.

Na początku czerwca kadra narodowa zmierzy się towarzysko z Ukrainą oraz Turcją. Do tego czasu selekcjoner będzie obecny na wielu meczach Ekstraklasy i nie tylko. Według najnowszych doniesień, szansę na debiut może otrzymać nieoczywisty kandydat.

Probierz znalazł się na trybunach podczas starcia Górnika Zabrze z Legią Warszawa. Jednym z graczy obserwowanych przez szkoleniowca był Dominik Szala. Jak poinformował Piotr Koźmiński, młody stoper może zadebiutować w reprezentacji Polski w niedalekiej przyszłości.

– Oczywiście, trudno sobie wyobrazić rzucenie 17-letniego gracza Górnika na głębokie reprezentacyjne wody w walce o punkty, ale kto wie, czy Szala nie dostanie szansy w meczu o mniejszym ciężarze gatunkowym… – napisał Koźmiński.

– Z naszych informacji wynika natomiast, że powołanie młodego zawodnika może nastąpić szybciej niż się wielu wydaje – dodał.

Szala wystąpił w dziewięciu meczach tego sezonu Ekstraklasy. Defensor ma na swoim koncie również liczne spotkania w młodzieżowych kadrach. Zainteresowanie piłkarzem Górnika Zabrze potwierdził sam Probierz.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.