Ekstraklasa Francja

Legia zainteresowana zawodnikiem wicelidera Ligue 1. Po sezonie może być do wzięcia za darmo

Legia Warszawa rozpoczęła już poszukiwanie zawodników, którzy w przyszłym sezonie będą stanowić wzmocnienie dla zespołu Kosty Runjaicia. Jak informuje „Przegląd Sportowy”, jednym z takich piłkarzy może być Ismael Boura, zawodnik RC Lens – wicelidera Ligue 1.

Porażka z Wartą Poznań zmniejszyła szanse Legii Warszawa na zdobycie mistrzostwa Polski do bardzo małych, wręcz matematycznych. Stołeczny zespół powoli może więc myśleć o walce ligowej w przyszłym sezonie (po drodze nie zapominając rzecz jasna o finale Fortuna Pucharu Polski). Warszawski klub zamierza sprowadzić kilku nowych graczy, którzy wzmocnią siłę drużyny Kosty Runjaicia.

Już teraz wiadomo, że zawodnikiem Legii zostanie Patryk Kun, który aktualnie jest piłkarzem Rakowa Częstochowa. Kolejnym wzmocnieniem warszawiaków może być natomiast Ismael Boura. Jak informuje „Przegląd Sportowy”, Legia obserwuje sytuację skrzydłowego RC Lens, którego kontrakt wygasa wraz z końcem obecnego sezonu.

22-letni Boura to wychowanek Lens, który w pierwszym zespole znajduje się od kwietnia 2020 roku (z przerwą na wypożyczenie do Le Havre). W tym sezonie o grę jest mu jednak trudno – w lidze wystąpił w dziewięciu spotkaniach, ale łącznie w ich trakcie spędził na boisku zaledwie 85 minut. Do tego dołożył 140 minut w dwóch spotkaniach Pucharu Francji.

W związku z tym, że Boura nie może liczyć na regularną grę w barwach wicelidera francuskiej ekstraklasy, bardzo możliwe, że jego umowa, wygasająca wraz z końcem czerwca, nie zostanie przedłużona. W takiej sytuacji lewy wahadłowy mógłby przyjść do Legii za darmo.