Ekstraklasa

Media: Obckorajowiec z Ekstraklasy faworytem do zastąpienia Papszuna. Oficjalne ogłoszenie wkrótce

Już niebawem Raków Częstochowa ogłosi nazwisko trenera, który zastąpi Marka Papszuna. Jak informują nafciarski.pl oraz WP Sportowe Fakty, na ten moment faworytem do przejęcia drużyny „Medalików” jest Pavol Stano, aktualny szkoleniowiec Wisły Płock.

Raków Częstochowa jest już praktycznie dogadany z następcą Marka Papszuna. 48-latek po zakończeniu sezonu rozstanie się z klubem. Michał Świerczewski, właściciel lidera Ekstraklasy, ujawnił, że proces selekcji nowego szkoleniowca przebiega pomyślnie, a jego nazwisko poznamy jeszcze w tym tygodniu.

Dotychczas z „Medalikami” połączono kilku trenerów. W gronie faworytów do zastąpienia Papszuna media wymieniały Dawida Szwargę, Dawida Szulczka czy Jacka Magierę. Daniel Kaniewski, znany agent piłkarski, poinformował natomiast, iż kolejnym menadżerem Rakowa Częstochowa na pewno nie będzie Polak. Trop ten potwierdzają portal naficarski.pl oraz WP Sportowe Fakty.

Według wymienionych wyżej źródeł, na Limanowskiego w kolejnej kampanii ligowej zawitać ma Pavol Stano, czyli dotychczasowy opiekun Wisły Płock. Chociaż „Nafciarze” świetnie rozpoczęli trwający sezon, w tej chwili nie są pewni utrzymania w Ekstraklasie. Na kilka kolejek przed końcem rozgrywek klub z Mazowsza ma pięć punktów przewagi nad strefą spadkową.

Raków Częstochowa interesował się usługami Słowaka już w przeszłości, kiedy Papszuna przechwycić chciała Legia Warszawa. Wtedy ostatecznie 48-latek postanowił przedłużyć swój kontrakt z drużyną spod Jasnej Góry. Do ponownych rozmów pomiędzy stronami miało dojść w ostatnim czasie.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.