Transfery

Fatalne wieści dla Rakowa Częstochowa. Kluczowy zawodnik „Medalików” bliski transferu do Bundesligi

Marek Papszun // Fot. Paweł Jerzmanowski

Według informacji przekazanych przez niemiecki „Bild”, Fran Tudor jest bliski porozumienia z jednym z klubów Bundesligi. Nie zdradzono jednak, do której z drużyn Chorwat miałby trafić.

Tudor trafił do Rakowa Częstochowa na początku 2020 roku. 27-latek od samego początku swojej przygody w drużynie prowadzonej przez Marka Papszuna pełnił kluczową rolę dla zespołu. Dotychczas chorwacki zawodnik wystąpił w 118 meczach dla ekipy „Medalików”.

Również w czasie trwającej kampanii ligowej Tudor stanowi podporę dla składu aktualnego lidera Ekstraklasy. We wszystkich rozgrywkach wahadłowy strzelił trzy gole i zanotował sześć asyst. Jego dobra forma przełożyła się na zainteresowanie ze strony silniejszych klubów.

Jak poinformował niemiecki „Bild”, jedna z drużyn Bundesligi jest bliska pozyskania Tudora w zimowym oknie transferowym. Dziennik nie ujawnił jednak nazwy klubu, do którego miałby trafić Chorwat. Sytuację rozjaśnił nieco ekspert od tamtejszej ligi, Tomasz Urban.

Moim faworytem jest Union. Chcieli go mocno w lecie. Może temat wrócił. Ewentualnie Stuttgartnapisał dziennikarz na Twitterze.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.