Transfery

Bayern szuka prawego obrońcy. Sześciu piłkarzy na liście życzeń Bawarczyków

grafika: własna/Krótka Piłka

Bayern Monachium pod wodzą Juliana Nagelsmanna przygotowuje się do rozpoczęcia sezonu 2021/22. Według niemieckiej prasy włodarze aktualnych mistrzów kraju wciąż pragną wzmocnić formację defensywną. Do zespołu ma dołączyć prawy obrońca.

Pomimo ściągnięcia Dayota Upamecano czy Omara Richardsa kadra „Bawarczyków” wciąż wydaje się uboga. Co więcej, nowy szkoleniowiec Bayernu na początku sezonu nie będzie mógł liczyć na kilku graczy, którzy są kontuzjowani. Julian Nagelsmann nie skorzysta z usług takich piłkarzy jak Lucas Hernandez, Alphonso Davies oraz Marc Roca.

Na domiar złego w trakcie poniedziałkowej sesji treningowej problemy zdrowotne zgłosił Bouna Sarr. Francuski defensor wrócił jednak po pewnym czasie do gry. Według informacji opublikowanych przez „Bild” przyszłość klubowa tego piłkarza stoi pod znakiem zapytania. Redaktorzy bowiem twierdzą, że obrońca znalazł się na liście graczy, którzy niebawem opuszczą szeregi zespołu. Natomiast raczej nie dojdzie do tego, dopóki Bayern nie pozyska kogoś w zamian.

Jak donoszą dziennikarze „Sky”, cytowani przez polski portal „DieRoten.PL„, działacze mistrzów Niemiec zdają sobie sprawę, że pozyskanie prawego obrońcy powinno być teraz priorytetem. W związku z tym wcześniej wspomniany serwis zrzeszający kibiców klubu z Monachium przygotował listę piłkarzy, których kandydatury pojawiały się ostatnio w niemieckich mediach w kontekście transferu do drużyny kierowanej przez Juliana Nagelsmanna.

Kandydaci do gry na prawej obronie w Bayernie Monachium:

  • Sergino Dest (20 lat, FC Barcelona, wartość 30 mln euro)
  • Emerson Royal (22 lata, FC Barcelona, wartość 25 mln euro)
  • Sergi Roberto (29 lat, FC Barcelona, wartość 18 mln euro)
  • Mert Muldur (22 lata, UC Sassuolo, wartość 9 mln euro)
  • Tomas Esteves (19 lat, FC Porto, 6 mln euro)
  • Junior Samba (24 lata, Montpellier HSC, 6,5 mln euro)

Transfer jednego z dwóch wymienionych na szczycie listy piłkarzy jest mało prawdopodobny, ponieważ ani FC Barcelona, ani sami zawodnicy nie zamierzają kończyć współpracy. Natomiast inaczej wygląda kwestia potencjalnego odejścia Sergi Roberto z „Dumy Katalonii”. Według hiszpańskich dziennikarzy klub z chęcią wysłucha ofert za tego obrońcę. Pozyskanie przez Bayern któregoś z pozostałych zawodników wydaje się możliwe ze względu na cenę. Włodarze mistrzów Niemiec zapowiedzieli, że nie zamierzają wydawać wielu pieniędzy w trakcie letniego okna transferowego.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.