Transfery

Klub z Ligi Mistrzów próbował ściągnąć Jana Bednarka. Southampton odrzuciło duże pieniądze

Fot. Paweł Jerzmanowski

Przed rozpoczęciem sezonu 2023/2024 Union Berlin był zainteresowany pozyskaniem Jana Bednarka. Zdaniem Tomasza Włodarczyka Southampton odrzuciło wówczas ofertę opiewającą na 10 milionów euro.

Southampton zakończyło poprzednią kampanię ligową na ostatnim miejscu w tabeli Premier League. W związku z tym piłkarze „Świętych” masowo opuszczali szeregi spadkowicza. Angielski klub otrzymał również ofertę za Jana Bednarka.

Pozyskaniem reprezentanta Polski zainteresowany był Union Berlin. Stołeczny zespół ma za sobą świetny sezon, podczas którego udało mu się zakwalifikować do Ligi Mistrzów. Według informacji przekazanych przez Tomasza Włodarczyka „Die Eisernen” byli skłonni zapłacić nawet 10 milionów euro.

Union Berlin oferował latem 10 mln euro za Jana Bednarka, ale Southampton zatrzymało Polaka. Teraz też pojawia się wiele propozycji, ale Bednarek ma pomóc „Świętym” w awansie do Premier League. To cenniejsze niż kilka milionów euro mówił dziennikarz w programie „Okno Transferowe”.

Po słabszym okresie w swojej karierze Bednarek wrócił do dobrej formy. W trwającym sezonie Championship Polak wybiegł na boisko 22 razy. Na ten moment Southampton zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Dzięki wysokiej dyspozycji 27-latek wrócił również do drużyny narodowej. Michał Probierz zrezygnował z niego podczas pierwszego zgrupowania. Na starcia z Czechami oraz Łotwą Bednarek wybiegał już w pierwszym składzie.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.