Polacy za granicą

Dwa cudowne trafienia Grzegorza Krychowiaka. Wyglądały niemal identycznie [WIDEO]

W niedzielę Al Shabab pokonało Al Feihę 2:1 w spotkaniu piątej kolejki Saudi Professional League. Obie bramki dla zespołu gości zdobył Grzegorz Krychowiak. Strzałom Polaka dopisała nieprawdopodobna powtarzalność.

Grzegorz Krychowiak walczy o powołanie na mundial na boiskach w Arabii Saudyjskiej. Dotychczas w czterech spotkaniach dla Al Shabab zanotował jedną asystę i pomógł swojej drużynie w odniesieniu kompletu zwycięstw.

Na zakończenie tygodnia zespół reprezentanta Polski zmierzył się na wyjeździe z Al Feihą. Do przerwy „Białe Lwy” przegrywały po golu z rzutu karnego. W drugiej połowie Al Shabab zdołało odwrócić losy spotkania, głównie za sprawą cudownych bramek Grzegorza Krychowiaka.

Pierwsze z trafień polskiego pomocnika miało miejsce kilka minut po rozpoczęciu drugiej odsłony rywalizacji. Krychowiak otrzymał piłkę w okolicach 25 metra od bramki Al Feihy. 32-latek przyjął futbolówkę i bez zastanowienia huknął w samo okno.

Nieco ponad kwadrans później były piłkarz m.in. hiszpańskiej Sevilli mógł cieszyć się z kolejnego gola – niemal identycznego. Tym razem koledzy Krychowiaka wycofali piłkę w niemal to samo miejsce, z którego Polak wcześniej zdobył bramkę. Wychowanek Girondins Bordeaux ponownie umieścił piłkę w okienku.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.