Polacy za granicą

Selekcjoner Brazylii wskazał najlepszego piłkarza świata. Lewandowski drugi, brak Messiego i Ronaldo

Fot. Własne / Paweł Jerzmanowski

Robert Lewandowski jest najlepszym piłkarzem świata. Tak przynajmniej uważa coraz więcej kibiców i ekspertów, czego dowodem są liczne nagrody indywidualne dla polskiego napastnika. Inne zdanie ma jednak Tite. Seekcjoner reprezentacji Brazylii w rozmowie z fifa.com wskazał trzech najlepszych graczy świata, Lewandowskiego umieszczając na drugim miejscu.

Najlepszy piłkarz FIFA, najlepszy piłkarz UEFA, król strzelców Ligi Mistrzów i Bundesligi – lista indywidualnych osiągnięć Roberta Lewandowskiego wydaje się ciągnąć w nieskończoność. Wiele osób twierdzi, że Polak jest obecnie najlepszym piłkarzem na świecie. Wiele, ale nie wszyscy. Lepszego gracza od napastnika Bayernu Monachium widzi m.in. selekcjoner reprezentacji Brazylii, Tite.

Selekcjoner Brazylii wskazał najlepszego piłkarza świata. Lewandowski drugi, brak Messiego i Ronaldo

Brazylijski selekcjoner został poproszony o wskazanie trzech najlepszych zawodników na świecie w rozmowie z portalem fifa.com. We wspomnianej trójce pominął Leo Messiego i Cristiano Ronaldo. – Moja trójka jest taka, na jaką głosowałem w plebiscycie FIFA The Best. Najpierw Neymar, drugi Lewandowski, a trzeci Kevin De Bruyne – przyznał 59-latek. – Zanim Neymar doznał kontuzji, był w fantastycznej formie. Lewandowski? To znakomity napastnik, a De Bruyne jest w stanie robić rzeczy, których inni nie potrafią – dodał.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.