Polacy za granicą Transfery Włochy

Włoski dziennikarz przekazał sensacyjne wieści ws. Zielińskiego. Inter może obejść się smakiem

Fot. Paweł Jerzmanowski

Wciąż nie wiadomo, czy Piotr Zieliński nadal będzie piłkarzem Napoli. W ostatnich dniach wydawało się, że reprezentant Polski będzie bohaterem transferu do Interu Mediolan. Jak się jednak okazuje, w grze o jego pozyskanie pozostaje wciąż inny gigant włoskiego futbolu.

Trzy gole i trzy asysty w 24 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach – to statystyki Piotra Zielińskiego w tym sezonie. Statystyki, które – być może – już niebawem będzie on poprawiał w barwach innego zespołu. Włoskie media w ostatnim czasie zasypują nas bowiem informacjami dotyczącymi możliwego odejścia 29-latka z Napoli.

Dotychczas wydawało się, że najbardziej prawdopodobnym kierunkiem transferu Zielińskiego jest Inter Mediolan.

Jak się jednak okazuje, może być inaczej. Gianni Balzarini przekazał bowiem, że pozyskaniem reprezentanta Polski wciąż zainteresowany jest Juventus. – Cristiano Giuntoli wciąż o wtym myśli, ale nie wiem, czy trwają negocjacje – powiedział dziennikarz Sportmediaset, cytowany przez portal L’Interista.

Postać Cristiano Giuntoliego jest wspomniana nieprzypadkowo. To właśnie aktualny dyrektor techniczny Juventusu był odpowiedzialny za sprowadzenie Zielińskiego do Napoli. W latach 2015-2023 był on dyrektorem sportowym neapolitańskiej drużyny.